Kodowanie na dywanie

Praca w zespole i umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów to kompetencje, które są niezbędne w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać je od najmłodszych lat.

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.

Tydzień bez zabawek

Nasz autorski pomysł na pobudzanie wyobraźni naszych wychowanków. Od kilku lat co roku z przedszkola znikają wszystkie zabawki, a na ich miejsce przynosimy dzieciom materiały recyklingowe, wszelkiego rodzaju pojemniki, papiery, folie, ścinki tkanin, pudełka, kamienie, patyki i wszystko to „nic” z czego można stworzyć „coś”. To czas, w którym dzieci same tworzą zabawki dla siebie, powstają makiety, domy – a wszystko to rodzi się w wyobraźni dzieci.

Miesiąc na rowerze / rowerkiem do przedszkola

nasz autorski projekt, który ma na celu zachęcić naszych podopiecznych i ich rodziców do przyjeżdżania rowerkami do  naszego przedszkola. Dzieci otrzymują swoje pierwsze karty rowerowe i zbierają punkty za przyjazd na dowolnym sprzęcie do przedszkola, może nim być: rower, hulajnoga

Podziel się książką

W ramach akcji „Podziel się książką” w naszym przedszkolu trwa zbiórka książek: dla dzieci, młodzieży, literatury klasycznej, współczesnej, albumów, książek przyrodniczych, komiksów, poezji, lektur szkolnych, przewodników, itp. 

Akcja góra grosza

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

nasz autorski projekt podczas którego zakupić można m.in. kartki, stroiki, pierniczki i ozdoby choinkowe. Wszystkie wystawione prace wykonane zostały własnoręcznie przez dzieci oraz rodziców. Zebrane pieniądze w całości przekazane zostaną na cel charytatywny.

Śniadanie daje moc

Celem programu jest

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Idą święta nie o sms a o…

Dzień kropki