Kodowanie na dywanie

Praca w zespole i umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów to kompetencje, które są niezbędne w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać je od najmłodszych lat.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.

Tydzień bez zabawek

Nasz autorski pomysł na pobudzanie wyobraźni naszych wychowanków. Od kilku lat co roku z przedszkola znikają wszystkie zabawki, a na ich miejsce przynosimy dzieciom materiały recyklingowe, wszelkiego rodzaju pojemniki, papiery, folie, ścinki tkanin, pudełka, kamienie, patyki i wszystko to „nic” z czego można stworzyć „coś”. To czas, w którym dzieci same tworzą zabawki dla siebie, powstają makiety, domy – a wszystko to rodzi się w wyobraźni dzieci.

Miesiąc na rowerze -rowerem do przedszkola

Projekt, który ma na celu zachęcić naszych podopiecznych i ich rodziców do przyjeżdżania rowerami, hulajnogami do  naszego przedszkola. Dzieci otrzymują swoje pierwsze karty rowerowe i zbierają punkty za przyjazd na dowolnym sprzęcie do przedszkola.

Podziel się książką

W ramach akcji „Podziel się książką” w naszym przedszkolu trwa zbiórka książek: dla dzieci, młodzieży, literatury klasycznej, współczesnej, albumów, książek przyrodniczych, komiksów, poezji, lektur szkolnych, przewodników, itp. 

Akcja góra grosza

Celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz podczas którego zakupić można m.in. kartki, stroiki, pierniczki i ozdoby choinkowe. Wszystkie wystawione prace wykonane zostały własnoręcznie przez dzieci oraz rodziców. Zebrane pieniądze w całości przekazane zostają na cel charytatywny.

Śniadanie daje moc

  • Celem akcji jest zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania.

Idą święta nie o sms a o kartce pamiętaj

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Międzynarodowy Dzień kropki

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.